Systemy komputerowe w przemyśle

Najważniejsze informacje z branży IT. Nowe technologie i rozwiązania informatyczne dla przemysłu.

To content | To menu | To search

31Aug

Bezpieczeństwo sieci komputerowych

siec.jpgZabezpieczanie sieci komputerowych to dziś ważne zagadnienie w każdym przedsiębiorstwie. Dane muszę być zabezpieczane nie tylko przed groźnymi wirusami powodującymi ich utratę, ale również przed wyciekiem ważnych danych oraz utratą ich na skutek zdarzeń losowych.

Można się oczywiście w pewien sposób przestrzec przed tym opierając bezpieczeństwo sieci komputerowych na archiwizacji danych. Jednak każdy system powinien być przede wszystkim wyposażony w odpowiednią zaporę antywirusową, która zapobiegnie wydostaniu się ważnych danych na zewnątrz. O bezpieczeństwo sieci komputerowych powinien zadbać specjalista, który dobierze odpowiednie oprogramowanie udaremniające wszelkie ataki złośliwych wirusów oraz zadbaj o stałą archiwizację ważnych danych.

28Jun

Archiwizacja danych

bezpieczenstwo.jpgArchiwizacja danych polega przede wszystkim na tworzeniu kopii zapasowych istotnych dokumentów. Czyni się to głównie w obawie przed utratą danych spowodowanych awarią systemu albo skasowania ich. Oczywiście do utraty danych mogą się również przyczynić zdarzenia losowe typu pożary i powodzie.

Co można archiwizować? A więc archiwizacja danych może wiązać się z dokumentami tworzonymi przez użytkownika, jak dokumenty tekstowe, ale i obrazki oraz filmy. Może również dotyczyć plików systemowych. Archiwizacja danych to również zabezpieczanie przed utratą danych całych systemów operacyjnych. Ważnym pojęciem związanym z archiwizacją danych jest kompresja, czyli zmniejszanie objętości danych. Dzięki niej czynność ta trwa krócej i skopiowane pliki zajmują mniej przestrzeni na dysku.

13Feb

Drukarka 3d użytkowanie domowe

Podstawowe drukarki 3d to niepozornie wyglądające maszyny. Dopiero te nieco droższe posiadają porządną obudowę i profesjonalny wygląd. Posiadanie takiej drukarki to jednak dopiero początek przygody z drukiem 3d.

Oprócz sprzętu konieczne jest zakupienie materiału, z którego będziemy drukować. W zależności od modelu drukarki będzie to proszek lub plastikowa linka. Dzięki tym elementom uzyskamy wydruki 3d.

Po otrzymaniu przesyłki należy sprawdzić, czy w paczce znalazły się wszystkie elementy drukarki. W droższej wersji drukarka jest już złożona i jest to o wiele lepsze rozwiązanie, jeśli ktoś nie posiada wystarczającej wiedzy technicznej.

By skorzystać z drukarki trzeba jeszcze zaprojektować jakąś rzecz i rozpocząć druk 3d.